Kategorie: Wszystkie | czytelnia | działania | kontakt | my | newsy | weź udział
RSS

weź udział

czwartek, 09 maja 2013

W dniach 1 – 7 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się ósma edycja Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście.

Oferta edukacyjna skierowana jest do nauczycieli, studentów, trenerów i liderów organizacji pozarządowych z całej Polski, którzy zajmują się tematyką Holokaustu. Zaproszeni wykładowcy, wybitni nauczyciele akademiccy oraz eksperci z Polski, USA oraz Izraela podzielą się z uczestnikami Programu swą wiedzą o tym, jak uczyć o Zagładzie i z jakich materiałów korzystać.

Misją Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście jest budowanie sprawiedliwego, otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa poprzez włączenie nauczania
o Holokauście do polskiego systemu szkolnictwa.

W ramach ósmej edycji Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście odbędą się wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe i sesje pytań do ekspertów. W programie uwzględniono także wizyty w Państwowym Muzeum  Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, Żydowskim Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu, jak również w Żydowskim Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu.

 

 

Organizatorzy:

Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Illinois Holocaust Museum and Education Center, Skokie, Illinois, USA, Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie, Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, przy współpracy: Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu.

wtorek, 28 lutego 2012

która bezpłatnie zaprojektuje i wykona stronę internetową naszego Stowarzyszenia

Oczekujemy:


- posiadania doświadczenia w projektowaniu i tworzeniu stron internetowych
- posiadania własnych narzędzi (programu i sprzętu komputerowego) niezbędnych do zaprojektowania i utworzenia strony internetowej
- stałego kontaktu (telefonicznego i mailowego) oraz możliwości spotykania się w Lublinie
- współpracy z osobą kreatywną i pomysłową

Oferujemy:


- współpracę z organizacją pozarządową
- referencje wystawione przez Stowarzyszenie
- możliwość kontynuowania współpracy (płatnej) w ramach kolejnych realizowanych przez nas projektów
- pomoc merytoryczną, stały kontakt i regularne konsultacje dotyczące zaprojektowania i utworzenia strony internetowej

Osoby zainteresowane współpracą
prosimy o przesłanie CV oraz portfolio zaprojektowanych i/
lub wykonanych stron internetowych na adres: stowarzyszenie@studnia.pamieci.org
Na zgłoszenia czekamy do dnia 8 marca 2012

Tagi